środa, 25 stycznia 2017

Podsumowanie 2016 roku. Byłeś piękny, dziękuję!


Tadammm! Wygląda na to, że wybudziłam się z jesienno-zimowo-świąteczno-noworocznego snu. Zdążyłam w tym czasie być na upragnionym urlopie, wyspać się za każdego członka rodziny, zjeść tonę domowego ciasta, nauczyć się regularnie ćwiczyć, a następnie porzucić treningi. Zdążyłam też wrócić po nowym roku do pracy, zwalczyć przeziębienie, zaplanować wyprawę na snowboard i stać się ofiarą wyprzedaży. I oto jestem. Cała, zdrowa, zapracowana. I koniecznie chcę się z Wami tym podzielić.


Przewracam nieco to miejsce. Porozpycham się łokciami. Poukładam poduszki, rozwinę miękki koc i będę Wam opowiadać. O tym, co pyszne, co dobre, co miłe. Takie trochę hyggowanie - bo teraz podobno jest w modzie.

Na pierwszy rzut: rozrachunki. Z racji tego, że Przegryzam to miejsce na wygodę, rozliczę się przed Wami z najsmaczniejszych chwil każdego miesiąca roku, który ponad dwadzieścia dni temu zaczął zbierać kurz.


STYCZEŃ


Był o smaku wegańskich fasolowych kotlecików. Zasmakowałam je w sylwestra 2015/2016, a zostały przyrządzone przez jedną z najwspanialszych Kobiet, które znam i z którą rozumiem się niemalże bez słów. W tym roku Sylwester spędziłyśmy również we wspólnym gronie. Kotlecików nie było, ale piękne relacje pozostały.
Sylcia, w tym roku musimy je nadrobić!


LUTY

Jedno słowo, które najdoskonalej opisze ten miesiąc: snowboard. To się dzieje naprawdę, tego lutego moje stopy ponownie przykleją się do deski! Odkąd opanowałam jazdę, nie ma dla mnie przyjemniejszego sportu zimowego. Ba, nie ma nawet przyjemniejszej aktywności zimą.
A co do przegryzienia? W tamtym roku były to kotleciki jaglano-marchewkowe.


MARZECSzał na kaszę jaglaną trwa. Wegańskie kokosowe kulki pojawiły się na naszym stole kilkukrotnie. Myślę, że byłam wtedy wyjątkowo szczęśliwa.


KWIECIEŃ

Upssss. Na blogu nie pojawił się żaden post, a moja pamięć mnie zawodzi. To, co mogę zapewnić to urodziny mojego M. Nic więcej nie pamiętam, a wszystkich przegryzionych smaków nie żałuje.


MAJ

Tu królowało moje ukochane drugie śniadanie: sałatka z groszkiem, jabłkiem i pietruszką oraz krem z awokado, którym lubię siebie rozpieścić po dziś dzień.
Instagram zdradza również, że to właśnie wtedy spędziliśmy śniadanie na Helu z kanapkami w dłoni i debatowaliśmy o kuchni roślinnej na Smakuj Trójmiasto.

Oprócz tego, pierwszy grill, odkrywanie nowych lodowych smaków (przeczytaj felieton) i wybudzanie się z rozgrzewającej diety. Maj, byłeś cudowny!

Bo na dokładkę fundnąłeś mi to...


CZERWIEC


Na Dzień Dziecka zamarzyłam o spędzeniu choć jednego upalnego dnia na Tatowej działce. Pisałam o tym w moim felietonie dla naszemiasto.pl
Marzenia się spełniają, bo kilka dni później topiłam się w słońcu i razem z Mamą wdychałam kwitnący bez.

Oprócz tego, sezon fly-boardowy rozwinął się w pełni i z moim M. niemalże każdy weekend spędzaliśmy nad wodą. Mieszkanie nad morzem to prawdziwy luksus. To niczym permanentne wakacje bez brania urlopu.


LIPIEC / SIERPIEŃ

Wakacje, wiadomo. Upłynęły pod znakiem weekendowych wyjazdów flyboardowych i licznych wypadów za miasto. Latem szczególnie doceniam też uroki życia w Trójmieście. W ciągu kilku minut mogę zmienić rolę z mieszkanki na turystkę i spokojnie spacerować nadmorskim deptakiem lub czytać książkę na rozgrzanym piasku.

Miesiące te były również intensywnym czasem przywożenia niewyobrażalnej ilości malin, truskawek, cukinii i innych cudów z tatowej działki. Część z nich do tej pory grzecznie czeka na rozmrożenie. Wyczuwam, że w najbliższym czasie uskutecznię sernik z malinami. Mrrrr.WRZESIEŃ

Yyyyy. Tu chyba byłam zapracowana, serio. Od tego czasu rozpoczął się też niechlubny etap mojego rozleniwiania się.
Na dobitkę, pod koniec miesiąca Facebook skutecznie przypominał mi o zeszłorocznym tripie po Bałkanach. Właśnie wtedy, gdy tak bardzo potrzebowałam chwili wolnego i odpoczynku.

PAŹDZIERNIK

To był czas kaszy jaglanej i monotonnych śniadań z daktylami. Wtedy też odkryłam Long Street 52 i zasmakowałam się w Da Vinci.
Patrząc na ten miesiąc z góry, mogę określić go wstęp do fascynacji pulled pork burgerami. Fascynacja ta trwa do dziś.
LISTOPAD

Oooo tak, listopad. Miesiąc o smaku fasolowego brownie z dużą ilością korzennej przyprawy. Niemal codziennie przegryzałam wściekle słodkie od nadmiaru daktyli babeczki, bez znaczenia na porę dnia i liczbę pochłanianych sztuk.
To właśnie wtedy postanowiłam, że bożonarodzeniowy piernik w moim domu stanie się zdrowym fasolowym tworem.
GRUDZIEŃ

Zdecydowanie najwspanialszy miesiąc 2016 roku. Powody: moje urodziny, święta, sylwester i dłuuuugi urlop.

Wrześniowa tęsknota za odpoczynkiem spełniła się w dwunastym miesiącu, trzy dni po moich urodzinach. Od 15 grudnia, aż do pierwszych dni stycznia, pysznie spałam do niewyobrażalnie późnych godzin, regularnie ćwiczyłam, starałam się kontrolować posiłki i spędzałam czas wyłącznie na przyjemnościach. Słowem: hyggowałam. 
Pojęcie te pojawiło się w moim słowniku w trakcie trwania urlopu i szybko uzmysłowiłam sobie, że towarzyszy mi przez całe życie. Kocham hyggować i te hyggowanie opisywać. Śmieszne to.
Jaki będzie ten rok? Ukradkiem podglądam kończący się styczeń i mogę śmiało przyznać: to będzie rok wielu zmian. Nie tylko wizualnych ale przede wszystkim mentalnych. Ciągła praca nad większą mobilizacją, odpowiedzialnością i spełnieniem.

Tak. Spełnienia Wam życzę.
Witajcie w 2017 roku!p.s. tylko Przegryzam pozwala Wam cieszyć się Nowym Rokiem, prawie miesiąc po jego rozpoczęciu. Czyż to nie jest przyjemne, poczuć, że coś tak zwykłego na nowo nabrało świątecznego charakteru? J

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz